2500 TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

BAHÇEMİZ

Üretimimizi tek bahçe prensibi ile Manisa Köprübaşı’daki bahçemizde yaklaşık 50.000 Zeytin ağacımızla gerçekleştiriyoruz.

Ege’nin en verimli topraklarında, Sanayi ve Çevre kirliliğinin olmadığı Gediz vadisine bakan yamaçlarda bulunan bahçemizdeki ağaçlarımız yıl boyu çetin hava ve iklim koşullarına maruz kalıyor.

Çok ciddi ısı farkları, yoğun yağış ve rüzgâr vb.. Bu zor koşullar sanılanın aksine ağaçlarımızın meyvelerini daha bereketli, daha lezzetli ve polifenol açısından zengin kılıyor. Doğanın en temel kurallarında biri devreye giriyor bu aşamada: ‘Koşullar çetin, soyumun devamı için son gücümle de olsa en değerli yönlerimi, en yoğun bir şekilde meyvelerime aktarmalıyım. Aktarmalıyım ki soyum sürsün’. İşte bu doğa kanunu bize en değerli ağacın en değerli meyvelerini vermesini sağlıyor.

Üç evrede yaptığımız hasat dönemlerinde zeytinlerimiz dört saat içerisinde soğuk sıkım yöntemiyle sıkılarak en uygun koşullarda muhafaza edilmektedir.

İlk hasat, henüz meyveler yeşilken özenle topladığımız zeytinlerimizin polifenol açısından en zengin, asit oranı en düşük seviyedeki Zeytinyağlarımızın elde edildiği dönemdir bu dönem.

Erken hasatta ise meyveler yeşilden mora dönmeye yüz tutmuş olur. Yine polifenolü çok yüksek ve asit oranı çok düşük zeytinyağları elde ederiz.

Olgun hasat, diye adlandırdığımız dönem –meyveler mordan koyulaşmaya dönerken- üstün nitelikli, asit oranı düşük yağlar elde edildiği dönemdir.

Kadim Zeytin ağacının mucizevi meyvesiyle elde ettiğimiz yağlarımızla, Her zaman sofralarınıza lezzet hayatınıza bir damla şifa katmayı hedefliyoruz.

DOĞAYA SAYGILI, ÇEVREYE DUYARLI TARIM;
Doğaya daha az karbon salınımı maksadı ile gelecek nesillere daha temiz çevre bırakmayı ilke edindik.

Üretimimiz esnasında ihtiyacımız olan elektrik enerjisini bahçemizde kurduğumuz güneş santralinden elde ederek karbon ayak izimizi en az seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

İyi Tarım Sertifikasına sahip bahçemizde T.C Tarım ve Orman  Bakanlığı İyi Tarım uygulamaları esas ve yükümlülüklerine göre üretim yapılmaktadır.

Ağaçlarımızın ihtiyacı olan suyu yağmur suyu hasatı başta olmak üzere yer altı ve yer üstü sularından en verimli şekilde sağlıyoruz. Sulamamızı ise ağaçlarımızın ihtiyacını giderecek kadar damlama sistemimizle gerçekleştiriyoruz.

Sağlığınıza…

 

Lütfen bekleyin…